Przezskórna elektroliza
Leczenie za pomocą zabiegu elektrolizy przezskórnej polega na zastosowaniu modulowanego prądu elektrycznego bezpośrednio na uszkodzonej tkance miękkiej, za pomocą igły do akupunktury, wywołującego regenerację tkanki. Terapia przezskórną elektrolizą wywołuje swoistą reakcję gojenia się naszego ciała w leczonym obszarze. Za pomocą modulatora intensywności EPTE (μA / cm2) można wytwarzać kontrolowane zapalenie, niezbędne do wyleczenia tendinopatii. Mikroprądy o małej intensywności zwykle nie są odczuwalne przez pacjenta.
W ciągu zaledwie 48 godzin pacjent odzyskuje zakres ruchu i każdy ból zostanie znacznie złagodzony. Przezskórna terapia elektrolityczna jest skuteczna w leczeniu tendinopatii u wszystkich typów chorych od sportowców na światowym poziomie do osób z typowymi urazami z przeciążenia.
Jakie są zalety stosowania EPTE®?
Terapia Przezskórnej Elektrolizy jest techniką aktywującą pierwszą fazę regeneracji tkanki miękkiej (fazę zapalną), która została zatrzymana we wszystkich tendinopatiach. Proces elektrolizy niszczy zdegenerowaną tkankę i wznawia naturalny proces zapalny potrzebny do regeneracji w prawidłową zdrową tkankę.
- Bezbolesna terapia
- Szybki powrót do zdrowia
- Prawie 100% skuteczność;
- CE dyrektywy.
Jakie schorzenia można leczyć przy pomocy Terapii Przezskórna Elektroliza?
Fizjoterapeuta aplikuje Terapię Przezskórnej Elektrolizy u pacjentów z uszkodzeniem tkanki miękkiej i u pacjentów u których konserwatywne leczenie nie odniosło rezultatów. Po aplikacji EPTE fizjoterapeuta może zaaplikować bandaż w celu kompresji miejsca zabiegu. Bardzo ważne jest by nie przyjmować leków przeciwzapalnych i nie stosować lodu w miejscu zabiegowym. W celu lepszych rezultatów leczenia należy przestrzegać reżimu ćwiczeń ekscentrycznych i leczenia ciepłem po kilku dniach od każdej aplikacji EPTE.
- Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego
- Więzadło właściwe rzepki
- Ścięgno Achillesa
- Łokieć tenisisty
- Rozcięgno podeszwowe
- Zrywanie zrostów
- Mięśnie kulszowo-goleniowe
- Okolica kości łonowej
Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonuje się za pomocą USG. Aparat ultrasonografu umożliwia wprowadzenie igły akupunkturowej w odpowiednie miejsce. Może to być: ścięgno, mięsień lub okolice nerwu obwodowego. Polega na zastosowaniu prądu (stałego lub zmiennego) bezpośrednio na uszkodzoną tkankę miękką za pomocą igły akupunkturowej. Takie działanie wywołuje regenerację tkanki w leczonym obszarze. Stosowane mikroprądy mają małą intensywność i zwykle nie są odczuwane przez pacjenta.
Kiedy widać efekty?
Pierwsze efekty zabiegu są możliwe do zauważenia już po upływie 48 godzin. Pacjent
uzyskuje wówczas pełen zakres ruchu, a ból zostaje znacznie złagodzony.
Jaki jest cel zabiegu elektrolizy przezskórnej (EPTE)?
Zabieg elektrolizy przezskórnej (EPTE) jest metodą wykorzystywaną w fizjoterapii w
celu pobudzenia tkanek do regeneracji lub do jej przyspieszenia.